Argentina - Primera B Nacional (Group Stage)
01:00
Estudiantes Rio Cuarto 2 - 1 Brown de Adrogué
FT
17:30
Defensores Unidos San Telmo
18:00
Atlanta Chaco For Ever
19:30
Almirante Brown Defensores de Belgrano
19:30
Arsenal de Sarandí Agropecuario
19:30
Deportivo Madryn Atlético de Rafaela
19:30
Estudiantes Caseros Patronato
19:30
Gimnasia y Esgrima Mendoza Deportivo Maipú
19:30
San Miguel Atlético Güemes
20:00
Mitre Deportivo Moron
20:00
San Martín de San Juan Guillermo Brown
21:35
Aldosivi Temperley
23:40
San Martín de Tucumán All Boys
Australia - Final Series (Elimination Finals)
10:45
Sydney FC 4 - 0 Macarthur FC
FT
Austria - 2. Liga
13:30
SV Horn 1 - 0 Schwarz-Weiß Bregenz
FT
Belarus - Premier League
12:30
Naftan Novopolotsk 0 - 2 Gomel
FT
14:30
Slutsk 1 - 0 Slavia Mozyr
FT
16:30
Arsenal Dzerzhinsk Dynamo Brest
Belgium - Pro League Play-Offs (Relegation Play-off)
15:00
RWD Molenbeek 0 - 3 Charleroi
2T
17:15
Mechelen Gent
19:45
Cercle Brugge Genk
Brazil - Série B
01:30
Coritiba 0 - 1 Sport Recife
FT
21:00
Chapecoense América Mineiro
22:00
Vila Nova Operário Ferroviário
China - Super League
12:35
Qingdao West Coast 0 - 0 Shandong Taishan
FT
13:00
Henan 1 - 2 Tianjin Jinmen Tiger
FT
Czech Rep. - First League
14:00
Dynamo České Budějovice 2 - 1 Bohemians 1905
FT
14:00
Jablonec 3 - 2 Karviná
FT
14:00
Pardubice 2 - 0 Zlín
FT
17:00
Slavia Praha Baník Ostrava
Egypt - Premier League
14:00
Pharco FC 0 - 2 Ismaily
FT
17:00
Al Ahly El Gouna
17:00
El Dakhleya Ceramica Cleopatra
England - Premier League
12:30
Arsenal 3 - 0 Bournemouth
FT
15:00
Brentford 0 - 0 Fulham
2T
15:00
Burnley 0 - 4 Newcastle United
2T
15:00
Sheffield United 1 - 2 Nottingham Forest
2T
17:30
Manchester City Wolverhampton Wanderers
England - Championship
12:30
Birmingham City 1 - 0 Norwich City
FT
12:30
Coventry City 1 - 2 Queens Park Rangers
FT
12:30
Ipswich Town 2 - 0 Huddersfield Town
FT
12:30
Leeds United 1 - 2 Southampton
FT
12:30
Leicester City 0 - 2 Blackburn Rovers
FT
12:30
Middlesbrough 3 - 1 Watford
FT
12:30
Plymouth Argyle 1 - 0 Hull City
FT
12:30
Rotherham United 5 - 2 Cardiff City
FT
12:30
Stoke City 4 - 0 Bristol City
FT
12:30
Sunderland 0 - 2 Sheffield Wednesday
FT
12:30
Swansea City 0 - 1 Millwall
FT
12:30
West Bromwich Albion 3 - 0 Preston North End
FT
England - Women's Super League
12:00
Everton LFC 2 - 2 Tottenham Hotspur LFC
FT
13:00
Brighton WFC 0 - 1 Aston Villa WFC
FT
Estonia - Meistriliiga
12:30
Nõmme United 1 - 1 Kuressaare
FT
15:00
Narva Trans 0 - 0 Pärnu Vaprus
2T
17:00
Paide Linnameeskond Tallinna Kalev
France - Ligue 1
14:00
Havre AC 3 - 1 Strasbourg
FT
16:00
Monaco 1 - 0 Clermont Foot
1T
18:00
Metz Rennes
20:00
Brest Nantes
Germany - Bundesliga
14:30
Borussia Dortmund 5 - 1 Augsburg
FT
14:30
Stuttgart 3 - 1 Bayern München
2T
14:30
Werder Bremen 2 - 2 B. Mönchengladbach
FT
14:30
Wolfsburg 3 - 0 Darmstadt 98
FT
17:30
Köln Freiburg
Germany - 2. Bundesliga
12:00
Greuther Fürth 3 - 3 Eintracht Braunschweig
FT
12:00
Hansa Rostock 1 - 2 Karlsruher
FT
19:30
Kaiserslautern Magdeburg
Germany - 3. Liga
13:00
1860 München 1 - 2 Borussia Dortmund II
FT
13:00
Dynamo Dresden 0 - 1 Verl
FT
13:00
Erzgebirge Aue 1 - 0 Arminia Bielefeld
FT
13:00
Freiburg II 3 - 1 Jahn Regensburg
FT
13:00
Ulm 1846 2 - 0 Viktoria Köln
FT
15:30
Sandhausen 0 - 0 Rot-Weiss Essen
HT
Hungary - Nemzeti Bajnokság I
12:00
Mezőkövesd 1 - 2 Zalaegerszeg
FT
14:30
Puskás Akadémia 4 - 2 Kisvárda
FT
18:15
Újpest Diósgyõri
Indonesia - Championship Series (Semi-finals)
11:00
Madura United Borneo Samarinda
Israel - Premier League
15:00
Maccabi Netanya 0 - 1 Hapoel Tel Aviv
2T
16:00
Hapoel Haifa 2 - 0 Hapoel Be'er Sheva
1T
18:00
Hapoel Petah Tikva Hapoel Jerusalem
18:00
Maccabi Bnei Reineh Maccabi Haifa
Kazakhstan - Premier League
10:00
Kyzylzhar 0 - 1 Turan
FT
10:00
Zhenis 1 - 2 Yelimay
FT
12:30
Kairat 1 - 0 Atyrau
FT
12:30
Tobol 1 - 0 Zhetysu
FT
14:00
Aksu Ordabasy
Pst
15:00
Aktobe 0 - 1 Astana
2T
Kenya - Premier League
13:00
KCB 0 - 3 Kariobangi Sharks
FT
13:00
Muhoroni Youth 1 - 3 Bidco United
FT
13:00
Murang'a SEAL Gor Mahia
13:00
Sofapaka 0 - 1 Shabana
FT
Korea Republic - K League 1
06:30
Seoul 0 - 1 Ulsan HD
FT
08:30
Pohang Steelers 1 - 0 Jeonbuk Hyundai Motors
FT
Norway - Eliteserien
17:00
Brann Rosenborg
Norway - OBOS-ligaen
15:00
Egersund 0 - 1 Lyn
2T
15:00
Levanger 0 - 0 Sogndal
2T
15:00
Mjøndalen 1 - 0 Aalesunds
2T
15:00
Raufoss 1 - 0 Åsane
2T
15:00
Sandnes Ulf 3 - 1 Moss
2T
15:00
Stabæk 5 - 0 Kongsvinger
2T
15:00
Start 0 - 0 Ranheim
2T
15:00
Vålerenga 1 - 0 Bryne
2T
Poland - Ekstraklasa
14:00
ŁKS Łódź 1 - 2 Śląsk Wrocław
FT
16:30
Zagłębie Lubin Raków Częstochowa
19:00
Stal Mielec Jagiellonia Białystok
Portugal - Liga Portugal
15:30
Boavista 1 - 1 Gil Vicente
HT
15:30
Rio Ave 1 - 0 Vitória SC
HT
18:00
Sporting CP Portimonense
20:30
Chaves Porto
Portugal - Liga Portugal 2
11:00
Feirense 1 - 0 União Leiria
FT
14:00
Académico Viseu 1 - 1 Leixões
FT
15:30
Oliveirense 2 - 1 Tondela
HT
Romania - Liga 1 Play Offs (Play-Out)
12:30
Botoșani 0 - 0 Voluntari
FT
18:00
Universitatea Cluj Dinamo Bucureşti
Saudi Arabia - Professional League
16:00
Al-Shabab 0 - 0 Al-Raed
1T
16:00
Al-Tai 0 - 0 Al-Khaleej
1T
19:00
Al-Nassr Al-Wehda
Scotland - Premiership
15:00
Aberdeen 1 - 0 St Johnstone
2T
15:00
Celtic 2 - 0 Hearts
2T
15:00
Dundee 0 - 2 St Mirren
2T
15:00
Motherwell 2 - 0 Livingston
2T
15:00
Ross County 1 - 1 Hibernian
2T
Slovakia - First Football League
14:30
Spartak Trnava 1 - 0 Ružomberok
2T
17:00
Slovan Bratislava MŠK Žilina
17:00
Trenčín Zemplín Michalovce
17:00
ViOn Zlaté Moravce Skalica
Spain - LaLiga
13:00
Real Sociedad 2 - 0 Las Palmas
FT
15:15
Real Madrid 1 - 0 Cádiz
2T
17:30
Girona Barcelona
20:00
Mallorca Atlético Madrid
Spain - Segunda División
13:00
Mirandés 0 - 1 Real Valladolid
FT
15:15
Huesca 0 - 1 Real Oviedo
2T
17:30
Racing Santander Elche
20:00
Cartagena Alcorcón
Sweden - Allsvenskan
14:00
Kalmar FF 5 - 2 Halmstads BK
FT
14:00
Mjällby AIF 1 - 1 IF Brommapojkarna
FT
16:30
IK Sirius BK Häcken
Sweden - Superettan
12:00
IK Oddevold 1 - 0 GIF Sundsvall
FT
12:00
Sandvikens IF 0 - 1 IK Brage
FT
14:00
Degerfors IF 1 - 3 Landskrona BoIS
FT
14:00
Östers IF 0 - 0 Gefle IF
FT
14:00
Utsiktens BK 4 - 1 Skövde AIK
FT
Sweden - Elitettan
13:00
Malmö FF 3 - 1 Eskilstuna United DFF
FT
15:00
Örebro SK FK 0 - 1 Gamla Upsala SK
2T
Switzerland - Super League
17:00
Grasshoppers Stade Lausanne-Ouchy
17:00
Servette Winterthur
19:30
Lugano St. Gallen
Thailand - Thai League 1
12:00
Nakhon Pathom United 0 - 2 Buriram United
FT
12:30
Police Tero 0 - 0 Chiangrai United
FT
13:00
Ratchaburi Mitr Phol 0 - 1 BG Pathum United
FT
14:00
Muangthong United 5 - 0 Sukhothai
FT
Turkey - Süper Lig
14:00
İstanbulspor 0 - 1 Adana Demirspor
FT
17:00
Kayserispor Fatih Karagümrük
17:00
Samsunspor Trabzonspor
Turkey - 1. Lig
17:00
Eyüpspor Göztepe
Ukraine - Premier League
11:00
Oleksandriya 2 - 2 Rukh Lviv
FT
13:30
Obolon Kyiv 1 - 0 LNZ Cherkasy
FT
16:00
Metalist 1925 Kharkiv 0 - 0 Vorskla Poltava
1T
Uruguay - Primera División (Apertura)
00:00
Nacional de Football 4 - 2 Racing Club
FT
14:00
Boston River 3 - 1 Miramar Misiones
FT
19:00
Montevideo Wanderers Progreso